Aktekke Mah. Yalçın Cad. Barutçuoğlu Plaza No:22/A Kat: 5 Daire: 20 Kastamonu 0 850 532 32 07
Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda

Hakkımızda

Misyonumuz;

Etik ilkelerden asla taviz vermeden, güncel gelişmeleri takip ederek hizmet kalitesini sürekli arttıran, çözüm odaklı anlayış ve sektörde öncü uygulamalar ile fark yaratarak tesis yönetimi alanında Türkiye’nin güvenilen öncü markası olmaktır.

Vizyonumuz;

Konusunda tecrübeli ve uzman kadromuz ile siterezidansiş merkezibina ve apartman yönetimi alanında, yasalara, etik değerlere, uluslararası kalite ve standartlara uyarak, en uygun hizmet/aidat oranını sağlayarak ve sakin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak onların yaşamlarını kolaylaştırmak, bütçelerine ekonomik katkılar yaparak koşulsuz sakin memnuniyetini sağlamaktır.

 

GEA - ''Toprak Ana - Yeryüzü''
Hizmet ve üretim faaliyetlerinin gelişen teknolojinin de etkisiyle giderek daha karmaşık süreçler içermeye başlaması ile belirli işletme birimlerinin uzmanlaşmış firmalara devredilmesi de yaygınlaşmaktadır. Hemen tüm sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde çeşitli ölçülerde kendini gösteren bu eğilim, yüksek binaların, alışveriş merkezlerinin ve özellikle lüks konut projelerinin yönetilmesinde profesyonel tesis yönetimi (Facilities Management) firmalarını öne çıkarmaktadır. Tarihçe olarak bakıldığında tesis yönetimi faaliyetlerinin hemen tüm dünyada temizlik ve güvenlik hizmetlerinin uzmanlaşmış firmalara devri şeklinde başladığı görülmektedir. Yeni bir kavram olan tesis yönetiminin kapsamı, değişen koşullar paralelinde genişlemeye devam etmektedir.

Küresel anlamda tesis yönetiminin en önemli çatı örgütü olan IFMA (Uluslararası Tesis Yönetimi Derneği), bu kavramı “inşa edilmiş yapıların ve tesislerin işlevselliğini sağlamak amacıyla insanlar, mekânlar, süreçler ve teknolojik bileşenler arasındaki entegrasyonu gözeten çok disiplinli bir meslek dalı” olarak tanımlamaktadır. Güncel yaklaşımda tesis yönetimi, yönetime konu olan tüm kaynakların etkin ve verimli bir şekilde yönetilmesi anlamına gelmektedir.

Yönetim faaliyeti genel olarak incelendiğinde mimari planlama aşamasından başlatılabilir. Süreç içerisinde; bütçeleme, kiralama ve gayrimenkul yönetimi, tedarik zinciri ve stok yönetimi, enerji planlaması ve yönetimi, otomasyon, bilgi işlem ve teknik hizmetler ile bakım-onarım faaliyetleri, çevre ve peyzaj düzenlemesi, temizlik ve atık yönetimi, yangın planlaması, güvenlik, kriz yönetimi, ulaştırma ve otoparklar, catering hizmetleri, insan kaynakları uygulamaları, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin tamamı modern tesis yönetimi anlayışı dâhilinde değerlendirilmektedir.

Dolayısıyla yatırım kararının verilmesi aşamasından başlayarak tesisin tüm yaşam döngüsü boyunca akla gelebilecek her türlü süreç ve unsurun optimize edilerek azami değerin yaratılması, GEA tesis yönetiminin birincil görevidir.

Foto Galeri